НАД 80 РЕСУРСНИ СПЕЦИАЛИСТИ ОТ РЕГИОНАЛЕН ЦЕНТЪР – СОФИЯ-ГРАД СЕ ВКЛЮЧИХА В ЛЕКЦИОННО ОБУЧЕНИЕ ПО СЕНЗОРНА ИНТЕГРАЦИЯ

Днес, 14 септември, в болница „Токуда“ се провежда лекционното обучение „Представяне и практика на сензорно-интегративната терапия“ с водещ проф. Кристияне Кул – Садахарам.  Събитието се осъществява с подкрепата на програма „Европа“ на Столична община и е съвместна инициатива на Сдружение „Аутизъм днес“, НАРУ и Сдружение „Тацитус“. 
В откриването се включи д-р Калоян Дамянов – Директор на РЦПППО – София-град и Съветник на Министъра на образованието и науката. Той заяви, че сензорно-интегративната терапия вече има своите корени в България и че новите ко-терапевти, чието обучение тече в момента, ще затвърдят успехите на този вид терапия у нас. 
На лекцията присъстват и над 80 ресурсни специалисти от РЦПППО – София-град.

Сподели тази новина

Прочетете нашите новини

Представители на РЦПППО-София-град участваха в Националната конференция във Велико Търново

Калоян Дамянов и Калина Христова от РЦПППО-София-град участваха в Националната конференция „Приобщаващи образователни практики в училище и в детската градина в гр. Велико Търново по

ПРОЧЕТИ ОЩЕ »

Проф. Владимир Радулов представи “Педагогика на зрително затруднените”

На 07 юли, изявения български учен проф.Владимир Радулов представи новото издание на “Педагогика на зрително затруднените” в залата на Регионалния център за подкрепа на процеса

ПРОЧЕТИ ОЩЕ »