Завърши Модул 1 от обучението за работа с ниско и високотехнологичните средства за ДАК

На 27-28.02.2021 г. специалисти от Регионален център-София-град преминаха Модул 1 от обучението за работа с ниско и високотехнологичните средства за ДАК. В първата част на обучението колегите се запознаха с типовете средства за ДАК, актуално състояние в България; Кои са нискотехнологичните средства за комуникация и какви са техните възможности чрез практически занимания.През втория ден от обучението беше направена презентация с анализ на нуждите и възможностите при избор на средства и цели за ДАК в конкретните случаи.Участниците бяха включени в различни практически занимания за работа с онлайн системата за символи и възможности за създаване на нискотехнологични средства – ARASAAC и със софтуер със символи за създаване на нискотехнологични средства – Boardmaker.

Сподели тази новина

Прочетете нашите новини

Участие на специалисти от РЦПППО-София-град в национална конференция по ориентиране и мобилност в гр. Дряново

В периода 27-30 септември 2022 година се проведе трета национална конференция поориентиране и мобилност. Събитието се проведе в базата на съюза на слепите град Дряново.

ПРОЧЕТИ ОЩЕ »

Калоян Дамянов: Разнообразието и уникалните способности на хората с увреждания трябва да бъдат оценени

Калоян Дамянов-директор на РЦПППО- София-град взе участие в интервю за: WorkTalent.com – тновата платформа на dir.bg за търсене и предлагане на работа и стаж. Трудна

ПРОЧЕТИ ОЩЕ »