Първа транснационана среща по проект „Приобщаващо и иновативно STE (A) M образование на ученици със СОП

На 28 и 29-ти октомври се провежда първа транснационана среща по проект
„Приобщаващо и иновативно STE (A) M образование на ученици със СОП/Project ID 2019-1-PT01-KA201-060762/, финансиран по програма Еразъм +, КД2.
Водеща организация по проекта е: The Agrupamento de Escolas Emidio Navarro ( AEEN ), Португалия
Сред другите партньори са: Eagle Intuition – Formação e Consultadoria Unipessoal Lda от Португалия- обучителен център
MCAST (Malta College of Arts, Science andTechnology), Малта- колеж по изкувства , наука и технологи
DIMITRA, Гърция – оргнизация за професионално образование и обучение“
Kauno Simono Daukanto progimnazija, Литва – училище
I.I.S. „FEDERICO CAFFÈ“, Италия- средно образователно училище
Проект STEAM4SEN е с продължителност 30 месеца и е насочен към повишаване на капацитета на училищата да предоставят приобщаващо STEAM образование на ученици със специални образователни потребности, за да се обогатят техният опит и възможности за работа в рамките на концепция индустрия 5.0, чрез разработване на учебни материали и насоки за учители в средните училища , мениджъри и студенти.
Представители на НАРУ на срещата са Паулина Петрова и Калоян Дамянов.

Сподели тази новина

Прочетете нашите новини

Завърши първата седмица на лятната програма за деца със специални образователни потребности

Приключи първата седмица на нашата лятна програма за допълнителна подкрепа за деца със специални образователни потребности. Днес децата имаха възможност да поиграят с иновативните роботи

ПРОЧЕТИ ОЩЕ »

Участие на специалисти от РЦПППО-София-град в национална конференция по ориентиране и мобилност в гр. Дряново

В периода 27-30 септември 2022 година се проведе трета национална конференция поориентиране и мобилност. Събитието се проведе в базата на съюза на слепите град Дряново.

ПРОЧЕТИ ОЩЕ »